ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5577564
*
nr 557 7564
Spegel
fasettslipat glas, höjd: 119
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2008
kl 17:31:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 09:51:21
1
500 kr
8/12 15:46:08
2
600 kr
8/12 15:46:36
2
800 kr
8/12 16:23:41
1
1.000 kr
8/12 16:41:16
2
1.000 kr
8/12 16:41:34
2
Vinnande bud
8/12 16:49:07
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 557 7564
Spegel
fasettslipat glas, höjd: 119
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 09:51:21 | 1 | 500 kr |
| 8/12 15:46:08 | 2 | 600 kr |
| 8/12 15:46:36 | 2 | 800 kr |
| 8/12 16:23:41 | 1 | 1.000 kr |
| 8/12 16:41:16 | 2 | 1.000 kr |
| 8/12 16:41:34 | 2 | Vinnande bud |
| 8/12 16:49:07 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fasettslipat glas spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



